Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

The Expanse – Enginlik Serisi Dizi

Ana Sayfa » DİZİ » The Expanse – Enginlik Serisi Dizi
The Expanse – Enginlik Serisi Dizi

Uzayda bir maceraya hazır mısınız?

The Expanse dizisi sayesinde uzaya meraka olan veya bu tarz dizileri sevenler ekrana kilitlenecektir. Bu diziyi hem arkadaşlarınıza önerebilirsiniz, arkadaşlarınız diziden sıkılmayacak ve aksine sizlere teşekkür edecektir.

Dizi kitaptan uyarlanmış ve dizi haline getirilmiştir. Enginlik Serisi olarak bilinen serinin yazarı James S. A. Corey.

IMDB: 8,4

The Expanse

The Expanse

Dizi aslında bizi 200 yıl ileriye götürüyor ve gelecekte olabilecek gelişmeleri daha önceden görmemize olanak sağlanıyor. Gelecekte dünya nüfusu 30 milyara ulaşmıştır ve Güneş sisteminde sayısız koloniler kurulmuştur. Mars’ta, Asteroid Kuşağında ve pek çok gezegende milyarlarca insan yerleşmiştir. Bu da aslında gelecekte yaşayabileceğimiz ihtimallerden birisini izleyenlere güzel bir şekilde yansıtıyor. Bu yüzden özellikle bilim kurgu tarzı dizileri veya filmleri seven kişiler bu diziye bayılacaktır.

Dedektif Miller kayıp bir kadını bulmakla polis tarafından görevlendirilir. Dizideki ikinci kahramanımız James Holden öncesinde Satürn’ün halkalarından buz kırıp taşıyan bir buz gemisinde kaptan yardımcılığı yaparken bir kaza sonrası Dedektif Miller ile tanışır. Dizi, buradan da anlayacağınız gibi uzayda geçmektedir ve size tam bir uzay macerası dizisi garantisi sunuyor. Dizideki olaylar oldukça heyecanlı ve aksiyonlu geçmektedir. Kayıp kızın bulunduğu düşünülen geminin patlamasından sonra görevi iptal edilmiştir, fakat kendisi ısrarcı davranarak onu bulana kızın peşinden gitmeye karar verdi. Kızı bulup bulmadığını dizinin ilerleyen bölümlerinde görebilirsiniz.

The Expanse Dizinin ilk sahnelerinden birisinde izleyenlere bir bilgi verilmiştir. İşte o bilgi.:

İnsanlar 23. yüzyılda güneş sistemini kolonize etmiştir.
Dünya’yı Birleşmiş Milletler kontrol etmektedir.
Mars, bağımsız bir askeri güçtür.
İç gezegenler Asteroit Kuşağı kaynaklarına bağlıdır.
Kuşaklılar uzayda yaşayıp çalışmaktadırlar.
Kuşak’ta hava ve su, altından daha değerlidir.
Yıllardır gerginlikleri giderek artan Mars ve Kuşak artık savaşın eşiğindedir.
Tümünü tutuşturacak tek bir kıvılcımdır.

The Expanse Bazı Karakterler ve Özellikleri

Jim Holden

Rocinante gemisinin kaptanıdır. Montana doğumlu Jim, genetik havuz çocuğudur, tam sekiz tane ebeveyni vardır. Bu söylediklerimizi şuanlık anlamamış olmanız normal ama diziyi izlemeye başladıkça ne söylemek istediğimi dizi içerisinde göreceksiniz.

Naomi Nagata

Asteroid Kuşağında gidip gelen madencilik gemilerinde doğup büyüyen Naomi adeta bıçak sırtında , dediğimiz çoğunlukla aç ve zor bir çocukluktan sonra kendini kurtarmayı başarmıştır. Bu yönüyle Naomi taktir edilesi bir şekilde tek başına büyümüştür ve dizide büyük rollerde görev almaktadır.

Amos Burton

Teknisyen olan Amos karşılaştığı insanların gözünde fazla küstah görünmektedir. Yine de duygusal bir tarafı da  vardır. Geçmişinden neredeyse hiç bahsetmez ve oldukça rahat biridir. Üstü olan Naomi ile iyi anlaşmaktadır.

Julie Andromeda

Dizideki adeta para babası olan Pierre’nin kayıp kızıdır. Dedektifin arayıp ta bulmaya çalıştığı kayıp kız kendisidir. Dizi de bulunabilecek mi merak konusu. Özellikle dizinin fanları bu durumu çok merak ediyor. Siz de olacakları merak ediyorsanız dizinin yeni bölümlerini izleyebilirsiniz.

The Expanse – Enginlik Serisi Dizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Altered Carbon – Dizi

Altered Carbon – Dizi 16 Haziran 2018

Sense 8 – Dizi

Sense 8 – Dizi 16 Haziran 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Başka Bir Ücretsiz Bulut Depolama Servisi 100 Gb Dropbox Hesap Silme The Expanse – Enginlik Serisi Dizi Kötü bot! İyi bot! Türk Mühendislerin Geliştirdiği Oyun Dünya Mobil Oyun Listesine Girdi JURASSIC WORLD 2: Yıkılmış Krallık

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Girişim'de - Tüm Hakları Saklıdır