Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En Yüksek Menzilli Elektrikli Otomobiller

Ana Sayfa » GARAJ » Elektrikli Otomobil » En Yüksek Menzilli Elektrikli Otomobiller
En Yüksek Menzilli Elektrikli Otomobiller

Elektrikli otomobiller son dönemlerde hızla yükselişe geçtiler. Dev otomotiv şirketlerinin üzerinde yoğun bir şekilde Ar-Ge yaptığı ve yapmaya devam ettiği elektrikli otomobillerin en büyük problemi menzil.
Şarj istasyonlarının sadece büyük şehir merkezlerinde rahatça bulunabilmesi şehir dışı bölgelerde nadir oluşu elektrikli otomobillere adeta görünmez bir duvar örüyor bu duvarlar şehrin merkezinin çevresinde yer alıyor.
Bu durumu aşmak için firmalar hızla batarya teknolojileri üzerinde Ar-Ge yapıyorlar. Günümüzde bir elektrikli otomobil tam şarj ile ortalama 300 kilometre yol katedebiliyor.
Elektrikli otomobillerde kullanılan batarya en büyük maliyet kalemi olmasından dolayı ve hacimsel olarak otomobilin tabanını komple kaplamasından dolayı mevcut teknoloji ile limitlerine ulaşmış durumda. Bu sorunu çözmek için yeni batarya teknolojileri üzerinde yoğun bir şekilde çalışılıyor.

Peki günümüzde 1 tam şarj ile en uzun menzili vaad eden otomobil hangisi ?

Tesla’nın Model S modelinin P100D versiyonu tek şarj ile 550 kilometre civarı yol yapabiliyor. Rakiplerinden açık ara yüksek menzil vaad eden model Elektrikli otomobilin en büyük geliştiricilerinden olan Tesla Motors bu menzili kısa bir süre içinde arttıracak. Model S’in bir alt versiyonu olan 75D 440 kilometre menzil vaad etmekte. Aynı zamanda süper spor otomobilleri aratmayacak seviyede güç sunan Tesla takdiri hak ediyor. Tesla’dan sonra en iyi menzili Chevrolet Bolt modeli takip ediyor. 380 kilometre civarı menzil vaad eden Chevrolet Bolt modeli rakipleriyle aşağı yukarı benzer seviyede kalıyor. Renault, Bmw, Volkswagen, Ford gibi dev markaların modelleri hemen hemen 300 kilometre civarı yol katetmeyi vaad ediyor. Sürüş tarzı ve yol şartlarına göre %30-40 gibi ciddi bir menzil farkı oluşabiliyor.Aşağıdaki video da P100D Tesla Günlüklerinin incelemesini izleyebilirsiniz..

En Yüksek Menzilli Elektrikli Otomobiller - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yokuş Kalkış

Yokuş Kalkış 08 Haziran 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Deadpool 2 Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Windows 10 – Windows 8.1 – Windows 7 – Office 2016 – Office 2013 Lisans 139 TL’ye Satılan GM5+ İncelemesi Başka Bir Ücretsiz Bulut Depolama Servisi 100 Gb Far Cry 5 Türkçe yama hakkında.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Girişim'de - Tüm Hakları Saklıdır