Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Efsane Dizilerden – The 100

Ana Sayfa » DİZİ » Efsane Dizilerden – The 100
Efsane Dizilerden – The 100

The 100

The 100 dizisinin genel anlamda tam olarak Türk izleyiciye hitap ettiği bazı detayları bulunmakta. Bu
detaylardan bazıları direkt olarak politikaya gönderme yaparak bizlerin yüzünü güldürebilmektedir.

IMDB Puanı: 7,8

the 100

The 100 Konusu

The 100 konusu ile bir çığır açmıştır. Bu dizide bütün dünya mahvolmuş, uzaya taşınmış ve Dünya kıyamet sonucunda yaşanamaz bir yer haline gelmiştir. Uzayda yaşamaya başlamış insanlık Dünya’nın bu halini içler acısı bir biçimde izlemeye başlamışlardır. Dünya’nın bu hale gelmesinin tek sebebi 97 sene öncesinde yaşanmış olan 3. Dünya Savaşı, diğer adıyla ise Armagedon Savaşı’nın gerçekleşmiş olmasıdır. Bu savaş sürmeye devam ederken uluslararası bir kurul kurularak bir uzay üssünde yaşanması gerektiği kararlaştırılır. Savaşın tarafları dahil olmak üzere 12 farklı ulustan 400 kişi bu karara uyarak Dünya’yı terk eder. Ancak bu da kısa vadede tek çıkış yolu olsa da uzun vadede işleri yolundan çıkarmıştır.

The 100

The 100 dizisinde tam 97 yıl önce çıkılan bu uzay istasyonunda dizi gününe kadar 3 nesil yetişmiş ve 400 kişi ile başlayan bu yolculuk katlanarak artan nüfus ile yaşam standartlarını zora sokmuştur. Bunun önüne geçilmesi gerektiği acı ama en doğru gerçektir. Çünkü bir yandan doğal kaynaklar ve onlarla oluşturulan besinler, ilaçlar, üretim alanları gibi birçok şey azalmaktadır. Diğer yandansa milletler ayrılığı bir süre sonra yerini sataşmalara bırakarak iç güvertede çok büyük sorunlar ve cinayete kadar uzanan kavgalar yaşanmaya başlanmıştır. Böyle kritik bir durumda pek bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Çünkü 97 yıl boyunca bir yandan dünyanın insan yaşamından uzak bir şekilde iyileşmesini beklemişler, diğer yandansa dış uzaya bağlantı kurmak amacıyla gezegen ziyaretleri gerçekleştirmişlerdir. Ancak bu iki çözüm arayışı da maalesef ki sonuçsuz kalmıştır.

The 100 isminin verilmesinin asıl sebebi ise bu sorunun 97 yıl sonra, dizinin başladığı tarihte çözümlenmesi düşünülen bir planla ortaya çıkıyor. Bu plan ise Dünya’yı fiziksel olarak ziyaret etmek gerekliliğidir. Ancak bu ziyaret hiçbir zaman tarafsız gerçekleştirilmek istenmemektedir. İnsanlığın doğasındaki bu salt milliyetçilik ve ırkçılık hisleri asla insanlığı yalnız bırakmamak konusunda çok başarılıdır. Bunun diğer bir kanıtı ise Dünya’ya gönderilecek çocukların seçiminde bile haksızlık yapılmış olmasıdır. 100 tam olarak 12’ye bölünmez. 8,3 küsuratı tartışması yüzünden 10’a bölerek, istemli bir şekilde bazı ülkelerin bu durumda savunmasız kalması hedeflenmiştir. Bu biraz büyük bir kopya gibi oldu ancak bunu senaryoda değil, ilerleyen bölümlerde yaşanan bütün talihsizliklerle anlamış oluyorsunuz.

The 100

The 100 bir yandan bu 100 gencin kendi arasındaki kutuplaşması ile ortaya çıkması muhtemel sorunları anlatıyor. Diğer yandan da bu gençlerin tam anlamıyla vahşi ve yüksek derecede tehlikeli bu Dünya’da asıl önemli olanın milletler mi yoksa insanlığın kendisi mi konusunu iliklerinize kadar sorgulatıyor. Şüphesiz ki bu bilgilerden ötesi seyir zevkini kaçırabilir. Ancak “bir adaya düşsen yanına kimi alırsın?” sorusundan makrolaştırılarak bu seviyeye getirilmiş olan bu yapımı izlemeye başladığınız anda bir oturuşta bitirmek isteyeceğinizin garantisini veriyoruz..

1. Sezon Fragmanı

2. Sezon Fragmanı

3. Sezon Fragmanı

4. Sezon Fragmanı

5. Sezon Fragmanı

Efsane Dizilerden – The 100 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Altered Carbon – Dizi

Altered Carbon – Dizi 16 Haziran 2018

Sense 8 – Dizi

Sense 8 – Dizi 16 Haziran 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Makinedeki hayalet – Facebook Yokuş Kalkış Steam’den indirimdeki oyunlar Part – 1 Scorp Hesap Silme Qualcomm, Beklenen Snapdragon 850 İşlemcisini Duyurdu Kötü Hava Şartlarında Sürüş Teknikleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Girişim'de - Tüm Hakları Saklıdır